Mjaltë me Kanellë - 22$ / Njesi

Facial Clay Mask gold
Nuk është më e nevojshme që të blini "Mjaltë" dhe "Kanellë" për ti përzierë, tashmë vjen e gatshme për konsumatorin Hemani - Honey With Cinnamon

Mjalti me Kanellë

Është vërtetuar që përzierja e mjaltit dhe kanellës shëron shumë sëmundje. Ky kombinim është përdorur si ilaç me shekuj. Kanella është një nga mëlmesat më të vjetra që ka njohur njerëzimi, ndërsa historia e mjaltit është e vjetër aq sa edhe njerëzimi. Mjalti dhe kanella kanë edhe veçoritë shëruese, të cilat nëse përzihen japin ilaç me fuqi, aromë dhe shije të jashtëzakonshme.

Disa dobi dhe mënyra e përdorimit:

1.Sëmundjet e zemrës
Merrni përzierjen e gatshme Mjaltë me Kanellë dhe lyeni bukën me të. Këtë shujtë mund ta hani çdo ditë për mëngjes. Redukton kolesterinën në artere dhe parandalon sulmin në zemër. Njerëzit që tashmë kanë pasur sulm në zemër duhen ta hanë këtë kombinim, sepse do të ndihmojë të parandalohet sulmi i ardhshëm.

Përdorimi i rregullt forcon rrahjet e zemrës. Tek personat e moshës më të vjetër, arteret dhe venat humbin fleksibilitetin, prandaj mund të ndodhë bllokimi. Ky kombinim i mjaltit dhe kanellës do të rivitalizojë venat dhe arteret.

2.Pickimi i insekteve
Përzieni një lugë Mjalti me Kanellë dhe dy lugë ujë të vakët. Përgatiteni brumin dhe aplikojeni në pjesët e pickuara. Është dëshmuar që dhimbja zvogëlohet në afat prej dy minutash.

3.Artriti
Shtoni dy lugë Mjalti me Kanellë në një filxhan me ujë të ngrohtë. Nëse këtë pije e pini rregullisht, mund të shërohet madje edhe artriti kronik. Një hulumtim ka treguar që të sëmurët me ndihmën e kësaj pijeje mund të lirohen nga dhimbja brenda një muaji.

4.Humbja e flokëve
Ata që vuajnë nga humbja e flokëve ose tullacëria duhet të përziejnë një lugë vaj ulliri, një lugë Mjalti me Kanellë. Aplikojeni përzierjen në skalp dhe mbajeni 15 minuta, pastaj lani flokët. Ky brumë thuhet që është efikas edhe kur mbahet vetëm 5 minuta në skalp.

5.Infeksionet e fshikëzës
Përzieni dy lugë Mjaltë me Kanellë në një gotë me ujë të vakët dhe e pini. Kjo shkatërron bakteret në fshikëzën e urinës.

6.Kolesterina
Përzieni dy lugë nga Mjalti me Kanellë me 470 ml ujë. Kjo përzierje do të reduktojë nivelin e kolesterinës. Është dëshmuar që pacientët të cilët rregullisht pinë përzierjen të paktën 3 herë në ditë, pas një kohe nuk kanë pasur probleme me kolesterinën e lartë.

7.Ftohjet
Ata që vuajnë nga të ftohtit e zakonshëm dhe të vështirë duhen të marrin një lugë nga Mjalti me Kanellë një herë në ditë për tri ditë me radhë. Në këtë mënyrë do të çlirohen nga kollitja kronike, ftohja dhe dhimbjet e sinuseve.

8.Sistemit i imunitetit
Përdorimi i përditshëm i Mjaltit me Kanellë forcon sistemin e imunitar dhe mbron trupin nga bakteret dhe viruset. Mjalti përmban vitamina të ndryshme dhe sasi të madhe të hekurit. Përdorimi konstant i mjaltit dhe kanellës forcon rruazat e bardha të gjakut, të cilat pastaj në mënyrë të suksesshme luftojnë kundër baktereve dhe viruseve.

9.Çrregullimet e tretjes
Merrni dy lugë nga Mjalti me Kanellë dhe hani para ushqimit. Në këtë mënyrë do të mund të tretni edhe ushqimet më të rënda.

10.Për jetë të shëndetshme
Besohet që konsumimi i përditshëm i çajit me Mjaltë me Kanellë mund të (zgjasë jetën). Merrni 4 lugë nga Mjalti me Kanellë dhe 4 filxhanë ujë, zieni dhe përgatisni në formë të çajit. Pini një çerek filxhani, 3 deri 4 herë në ditë. Lëkura juaj do të jetë e butë dhe freskët, ndërsa do të shtyni edhe paraqitjen e rrudhave.

11.Puçrrat
merrni 3 lugë Mjalti me Kanellë. Aplikojeni këtë përzierje në puçrra para gjumit, ndërsa shpërlajeni në mëngjes me ujë të ngrohët.

12.Infeksionet e lëkurës
Mjaltin me Kanellë vëreni në pjesët e lëkurës që i ka prekur infeksioni, mbajeni në lëkurë rreth 30 minuta, dhe pastaj shpërlajeni me ujë të ngrohtë.

13.Kanceri
Hulumtimet e zhvilluara së voni kanë treguar që mjalti dhe kanella mund të ndihmojnë në shërimin e kancerit të stomakut. Pacientët, që vuajnë nga ky lloj i kancerit duhet të hanë një lugë Mjaltë me Kanellë, dhe madje çdo ditë për 3 muaj.

14.Lodhja Përzieni ½ luge Mjaltë me Kanellë në një gotë ujë. Pini në orët e pasdites kur më së shpeshti ndieni lodhjen. Konsumimi i përditshëm i kësaj pijeje do të rrisë vitalitetin brenda një jave.